НАША ДІЯЛЬНІСТЬ

НАША ДІЯЛЬНІСТЬ

На сьогодні в Україні однією з найнебезпечніших медико-біологічних і соціально-економічних проблем є злоякісні новоутворення. Рівень захворюваності та смертність від цієї хвороби постійно підвищується у зв’язку з несприятливою екологічною ситуацією та значним старінням населення. В Україні кожного року виявляється більш як 150 тисяч онкологічних хворих.
На таку ситуацію, яка склалася в Україні з онкологічними захворюваннями, негативно впливає ряд об’єктивних і суб’єктивних факторів, зокрема, таких як:
• низький рівень організації роботи з профілактики онкологічних захворювань;
• недостатній рівень медикаментозного забезпечення та оснащення необхідним обладнанням закладів охорони здоров’я тощо.
Все це є наслідком недостатнього фінансування, що спрямовується на боротьбу з онкологічними захворюваннями населення, яке здійснюється у межах видатків, передбачених у відповідному бюджеті.
Станом на сьогодні, враховуючи високу суспільну значущість проблеми, з метою підвищення рівня лікування онкологічних хворих та поліпшення якості їхнього життя, громадська організація «Пацієнти за життя» звернулась до уповноважених органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та закладів охорони здоров’я міста Києва, міста Львова та Київської області, окремих районів Київської області з проханням відшукати можливість виділити додатково кошти для забезпечення хворих на онкологічні захворювання, що проживають на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць, медикаментами у 2017 році та розглянути питання щодо можливості прийняття, у встановленому законодавством порядку, відповідних цільових програм по боротьбі з онкологічними захворюваннями населення цих адміністративно-територіальних одиниць з чіткими завданнями та заходами вирішення зазначеної проблеми, строками їх виконання та відповідним ресурсним забезпеченням (фінансуванням) такої програми.
Виконання таких програм дасть змогу забезпечити зниження на 10 відсотків рівня захворюваності на злоякісні новоутворення деяких локалізацій (рак молочної залози, шийки матки, передміхурової залози) та підвищити до 65-70 відсотків рівень одужання онкохворих, що проживають у відповідних адміністративно-територіальних одиницях.
Одночасно, громадська організація «Пацієнти за життя» з метою виконання своїх статутних завдань, маючи значний досвід роботи у відповідній галузі, запропоновано залучити її фахівців до розроблення зазначених цільових програм по боротьбі з онкологічними захворюваннями.
На даний час громадською організацією «Пацієнти за життя» готуються нові звернення до уповноважених органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та закладів охорони здоров’я інших адміністративно-територіальних одиниць (областей, міст, районів) країни.

Залишити відповідь